Vaikuse toomine igapäevaellu
6. veebruaril 2020 kell 18.00 – 20.30 TAO keskuses

Vaikuse toomine i

 Inimesed on sedavõrd ametis mineviku lahkamise ja tuleviku kujundamisega, et magavad maha selle, mis toimub praeguses hetkes. Tavaliselt märgatakse seda pisut liiga hilja.

Sündmusel „Vaikuse toomine igapäevaellu” suundume väikesele matkale, sisemaailma maastikule, et avardada teadlikkust iseendas toimuva kohta ning paremat mõistmist nii iseendast kui teistest.

 

MIDA VÕTAN KAASA SELLELT ÕHTULT:

  • teadlikkuse hoida tähelepanu olulisel ja väärtuslikul
  • luban endal lõpetada epideemiliselt levinud harrastused nimega „tühja sebimine”
  • õpin keskenduma ja hoidma fookust, et tuua oma ellu soovitut
  • läbi enda teiste tundmaõppise soovi
  • vajaduse luua rahuldustpakkuvad suhted nii inimeste kui keskkonnaga
  • võimalikkuse leida õnn, rahulolu ja rõõm, nende jagamise teistega.
Holding Flowers Unsplash 2


„Ühiskonna sogases infotulvas teame kõike muud kui elu sügavat tähendust, veel vähem tunneme iseennast. Kaugel vaikusest ja rahulolust triivime kuristiku suunas, teadmatud oma tulevikust.”

CHANDAA


 

SEEKORDSEL ÕHTUL OTSIME VASTUSEID KÜSIMUSELE
Milleks vajame vaikust?

Elame väga lärmakas maailmas, kus ümbrus lausa karjub tähelepanu järele. Meil on kõike rohkem kui kunagi varem. Ent samas see kõik, mida omame, omab omakorda meid, nõudes tähelepanu ja aega. Aega, mille nappuses oleme oskamatud end kõige kriiskava ja huvipakkuva vahel jagama.

Kas mäletad aega, kui polnud veel nutitelefone, mille ekraan haarab igaühe elust vähemalt 2 tundi päevas? Televiisorit, mis on tulvil vaatamist karjuvatest saadetest? Kuidas on internetiga, kui palju see aega võtab? Jätame rääkimata kaubandus- ja reklaammajandusest, selle põhjatust janust igaühe pilgu ja nõrkuste järele.

Kogu pöörase digi- ja kunstliku vajadusmajanduse kõrval on meil endiselt inimsuhted, mis vajavad oma osa. Tundub, et need muutuvad järjest väljakutsuvamaks, sest tähelepanu on haaranud väline värviline ja vilkuv maalim.

 

MILLINE ON SINU SUHE ISEENDAGA?

Kõik saab alguse iseendast – kui see suhe pole paigas, on välisel maailmal oma ahvatluste ja nõudmistega niivõrd lihtne sind uppi lükata. Sel viisil oleme kui peata kanad, kes ei tea, kuhu joosta, mida teha, mida valida või mitte valida. Mis peamine, me ei tea, kes ise üldse oleme ja kes vajab kogu värvikirevat infotulva.

Rohi selle kõige vastu on ainult üks – juhatada sind iseenda juurde. Iseasi, millal seda valima hakkad.
Iseennast leiab vaid läbi vaikuse, – läbi vaikuse ja kohalolu toomise oma igapäevaellu – hetkede valimisega, mil oled tõeliselt enda, oma isiklike soovide, vajaduste ja lihtsalt olemisega.

Selleks, et suuta ennast valida, tuleb enamasti kasuks arusaam mehhanismidest, mis käivitavad vajaduse otsida õnne ja rahulolu endast väljastpoolt. Üldmõistes on selleks meie keerukas emotsionaalne (tunded) ja mentaalne (mõtted) sisemaailm.

Võta aeg iseendale, et veeta üks õdus, sisekaemuslik ja väestav õhtu!

 

 


„Meil on kõike liiga palju – liiga palju asju, liiga palju läbielamisi, liiga palju tööd, liiga palju igasugu sagimist, liiga palju kilosid, liiga suur isu, liiga palju kõikvõimalikku informatsiooni ja ilmselgelt liiga palju rahuldamata ihasid.”

JOONAS SERAM SAKS 

Toimumise aeg ja koht

AEG: neljapäev, 6. veebruar 2020 kell 18.00 – 20.30
KOHT: TAO keskus, väike saal
LÄBIVIIJAD: Chandaa & Joonas Seram Saks
SINU INVESTEERING: 25 €

Kui soovid tasuda arvega, siis palun saada ettevõtte andmed registreerimisavaldust täites.

Kes on Chandaa ja Seram?

Nad on üks erakordne, inspireerivalt teineteist täiendav kooslus. Kordumatud ja müstilised indiviididena, tõeline kingitus paarina. Mida need kaks teevad, on sõnades iseloomustada üsna keerukas, kuna nad ei sobitu ühegi teadaoleva kirjelduse alla. Soovitatav on ise kogeda. Üks on kindel – nendega koosolemine on tõeline kvaliteetaeg ja kipub olema elumuutev kogemus.

Chandaa on müstiline olevus, kelle kõrgemaks kutseks vabadus. Vaba hingena vajab ta piiranguteta kulgemist, avatud südamega hetkes elamist. Tulijanuselt on ta valmis jagama elueliksiirivalemit kõigiga, kes valmis vastu võtma uut olemisviisi, värsket eluvormi.

Chandaa on vanade mustrite lammutaja, kes voolib inimeste kogemused lugudeks. Ta peidab need osavalt raamatu- ja artikliridade vahele, lubades oma suurimal kirel, kirjutamisel, end kanda. Peeglina võimaldab ta kõigil kasvada kõrgustesse, ennast avastada ja tundma õppida, õpetades armusuhet peegeldusega. Uskudes kõige võimsamasse, tänuväesse, kutsub ta ühes endaga seiklema. Teele, millesse on peidetud kõige külluslikumad anded ja naudingud.

Seram on maag. Siiras ja sügav hing, kes suudab uskuda asjadesse, mis teistele tunduvad kui muinasjutt. Just need muinasjutud nopib ta üles ja loob lugudeks, mis ühel hetkel muutuvad reaalsuseks. Seram armastab rännata eripärastes kohtades, kuhu satuvad vähesed. Ta usub siiralt inimeste headusse ja võimesse pidevalt muutuda ja kasvada.

Ta kirjutab imelisi luuletusi, mängib müstilisi instrumente ning armastab igasugu spontaansust ja olemise vabadust. Tema kingitus sellesse maailma on läbi oma eeskuju inspireerida teisi ärkama oma isiklikule sügavamale olemusele.

20191031 182 2

 

Teised sellest koolitusest

„See koolitus on väärtuslik kingitus iseendale – aeg tunnetamiseks, kes ja kus ma praegu olen. Selleks, et tulevikusihte seada, on vaja mõista oma tegelikke soove ja vajadusi siin ja praegu. Chandaa ja Seram on selleks imelised teejuhid!”

— INGRID

„Kui sa hoolid endast ja oma lähedastest, siis tuleb anda kõigepealt võimalus endale ja kõik muu jookseb paika. Ma tean, et olin selleks õiges kohas.”

—LII