Käi oma teed! 5 mõtet uueks aastaks

Veetsin detsembri viimased päevad märkimisväärse osa ajast mõeldes möödunud aastale. Olen väga tänulik ja õnnega koos, et tehes seda meenutusprotsessi kerkib minus pinnale sügav tänutunne. Palju on taaskord kogetud, värvikaid läbielamisi elatud ja erakordselt põnevatasse seiklustesse satutud. Kohati uskumatu tundub endale, kui palju mahub ühte aastasse.

Loo autor / Joonas Saks

 

Aasta 2018 oli minu jaoks aasta, kus ma üle paljude aastate tegin iseenda jaoks rohkelt ruumi. Olin rohkem jälgimises, kui tegutsemises.

See on omakorda viis mind iseenda väärtuste, harjumuste ja olemusliku ümberhindamiseni.

Huvitav on jälgida oma elu ja mõista, mismoodi ma alateadlikult seda kujundan. Selleks on vaja aega ja ruumi, et näha end eri olukordades, eri kohtades ja eri aastaaegadel.

Öeldakse, et enne kui otsustad kellegiga koos elama hakata, jälgi teda läbi nelja aastaaja. Me oleme külluslikud olendid ja väljendume erinevalt eri hooaegadel. Seega ma siis jälgisin end 4 aastaaega ja jõudsin järeldusele, et kui soovin harmooniliselt endaga koos elada, on mõned asjad mida tuleb muuta.

Vast kõige olulisem oli taipamine, et saan olla 100% rahul oma eluga vaid siis, kui ma elan 100% võimete ja annete kohaselt.

Ennast kõrvalt vaadates oli kainestav mõista, et hetkel ma seda ei tee. Mul on üsna erakordne ja omapärane elu, kuid kas ma kasutan iseendast 100%? Kaugeltki mitte.

Mis seal siis ikka, loome mõned uued harjumused, kuidas siis muidu oma elu muuta. Esimeseks uueks harjumuseks, mida kavatsen sisse seada, on jagamine. Soovin rohkem jagada oma elus toimuvat – õppetunde, väljakutseid, lahendusi ja seda, kuidas ma end ISE ohjeldada püüan.

 

Kõige olulisem oli taipamine, et saan olla 100% rahul oma eluga vaid siis, kui ma elan 100% võimete ja annete kohaselt.

 

Tean, et inimesena on minu roll inspireerida iseennast ja teisi julge olema. 

Alustan oma avalikku jagamist asjakohase teemaga – milliseid õppetunde võtan uude aastasse möödunud aastast kaasa.

 

1. KÄI OMA TEED!

Meil kõigil on unikaalne tee, väljendusviis ja anded. On lihtsalt vaja leida viis, kuidas need välja tuua, neid kasutada ja neid arendada.

Maailm on suures muutuses ja aeg, mil me pidime elama “teatud viisil ja sobitudes” on möödas. Sobitumise asemel võiks õppida embama iseenda ja üksteise unikaalsust. Elada ja luua oma unikaalset elu. Võtta täielik vastutus oma elu loomise eest.

Ma olen pikalt olnud oma tee otsimisel, ennekõike professionaalses ja vaimses plaanis. Üks on mul tänaseks selge, need kaks on omavahel minu jaoks lahutamatud. Olen jälginud teisi sarnaseid inimesi, nende organisatsioone ja tegevusi. Püüdnud nendega koostööd teha ja sobituda, aga no võta näpust, ükstapuha kui palju ma ka ei püüaks, ei tule mul see välja. Varem või hiljem mõistan, et meie väärtused organisatsiooni juhtimisviisis ja töös ei sobitu ning ma hakkan vaikselt revolutsiooni korraldama, mida minult otseselt küsitud pole.

 

Usalda ja tea, et kõik sinu elus täna on põhjusega, see on siin selleks, et sind teenida ja aidata sul kasvada.

 

Eelmisel aastal koitis mulle, et mul on selge visioon nn uue ajastu vastustundlikust ettevõtlusest ja see ei sobitu vana ajastu mõtte- ja toimisviisidega.

Selleks, et ma saaks tunda end õieti kasutatuna ning luua seda, milleks ma siia maailma tulnud olen, on mul vaja ise oma väike maailm ehitada. Teha seda täpselt sellisena nagu ma ette kujutan, isegi kui esmapilgul tundub, et nii ei saa ju asju teha, nii ei tehta.

Nii, et aitab sobitumisest, hakkan käima täielikult oma rada ja kuulan ning usaldan vaid oma sügavat sisemist juhatust.

 

Meil kõigil on unikaalne tee, väljendusviis ja anded. On lihtsalt vaja leida viis, kuidas need välja tuua, neid kasutada ja neid arendada.

 

Sain aru, et oma rajal käimine algab sellest, et ma võtan 100% vastutuse oma kogemuste eest, mida elus saan. Ei ole keegi ega miski väline süüdi selles, et mina kannatan või miski mu elus on puudulik. Ei ole kellegile hinnanguid anda, kedagi kritiseerida. ISE on see, kes tegi. Mina ise olen selle loo stsenarist ja kui ma soovin seda muuta, siis tuleb mul lugu ümber kirjutada. Luua ta täpselt selliseks nagu hing ihkab.

 

2. TEE SEDA, MIS ON 100% Sina

Saad 100% rahuldust tunda vaid tegevusest, mis on 100% Sina. Liiga kaua oleme teinud tegevusi, müües iseendale maha põhjuseid, miks me neid tegema peame ning miks me ei saa teha seda, mida tegelikult teha soovime.

Saame küll, lihtsalt tuleb piirideta mõelda ja tegutseda.

Mõistsin eelmisel aastal, et minu tegevuste piiratuse põhjuseks on see, et ma püüan ise kõike ära teha. Ettevõtjana olen rääkinud endale igasugu lugusid, miks ma ei saa teha asju nii nagu ma neid teha tahaks. Enamasti põhjuseks on see, et ma ei saa seda finantsiliselt lubada. Siis püüdnud ise kõik ära teha. Kulutanud meeletu aja endale asjade selgeks tegemiseks ja siis püüdes neid teha. Puudu on aga jäänud professionaalsus, mis tekib ajaga. Olen teinud väga palju asju, mis pole mina ja see on mind ära kurnanud ja väsitanud.

 

Aitab sobitumisest, hakkan käima täielikult oma rada ja kuulan ning usaldan vaid oma sügavat sisemist juhatust.

 

Õnneks viis see kurnatus mind haavatavusse, milles ma olin valmis lahti laskma uskumustest ja veendumustest, kuidas asjad käivad ja avanesin lõputusse võimalikkusse.

Küll härdalt ja kahtlustavalt, aga andsin sellele võimaluse.

Otsustasin, et mul on oma tugevused, asjad milles ma olen hea ja edaspidi kavatsen ma tegeleda nende tugevuste edasiarendusega jättes teised tegevused neile, kellele just need tegevused meeldivad ja kes on nendes head. Usaldades, et küll asjad toimivad ning leiavad omal viisil lahenduse.

See kõik on viinud Pure Mindi käivitamiseni, ühe eriti mõnusa seltskonna kokku tulemiseni, kes kõik oma südame selle ettevõtmise teenistusse pannud. Ma pean tõdema, et ma pole mitte kunagi ligilähedaltki nii ägedas meeskonnas töötanud. See ei ole lihtsalt meeskond, vaid perekond. Me tõeliselt naudime üksteise seltskonda, veedame koos palju aega, naerdes, mängides ja töötades.

Iga inimene on täiesti omaette karakter, igaühel oma tugevused ja nõrkused ning me koos mängime seda mängu nii, et igaüks saaks tegeleda just sellega, mis talle sobib ning kus ta saab oma tugevusi edasi arendada.

Ma olen tõeliselt hämmingus sellest, et ettevõtmisega alustades panime paika teatud suuna, olles algul ettevaatlikud. Huvitaval kombel on tegevuse käigus see ise adapteerunud tegeliku südame sooviga ja see on oluliselt suurem kui see, millest me algul unistada julgesime.

Nüüd ei jää üle muud, kui sukelduda suurde seiklusse ja usaldada, et see viib meid sinna kuhu hing ihkab minna.

 

Enda unikaalsuse leidmine on üks lõpmatu reis iseendasse, seal on lihtsalt niivõrd palju ilu ja kingitusi. Too nad nähtavale!

 

Siit tegin ka järelduse – kõik on kinni meie peades, me loome kogu oma kogemuse ise – oma mõtete, tunnete, käitumuste ja harjumustega. Kui soovid midagi muuta, hakka märkama oma korduvmustreid ja muuda neid, väikeseid igapäevaseid asju. Tee neid asju järjest rohkem, mis oled sina. Tee neid igapäevaselt ja neid hakkab su päevades järjest enam olema.

 

pure mind blog, 5 mõtet uueks aastaks, joonas saks

 
3. KÜSI ja USALDA

Kõik on sinu sees olemas, kõik vastused. Konks on siin, et see ei ole mitte selle SINA sees, mida sina ENDAKS pead. Sa oled palju suurem kui sinu “mina “, sinu ego. Sa oled lõputu, piiritu olend.

Hakka pöörduma iseenda poole oma soovide, küsimuste ja väljakutsetega. Vastused ei ole väljaspool sind, teiste käes. Nende elu ja nende probleemid on nende omad, nad ei oska sinu asju lahendada ja nende nõuanded on piiratud nende enda maailma tajuga.

Ma olen harjunud rääkima ja jagama oma mõtteid ja ideid ning küsima teistelt neile peegeldust. Hakkasin aru saama, et väga paljuski ma jätan asju tegemata, kui nn minu jaoks autoriteetsed inimesed arvavad, et mu mõte on hea, kuid kahtlane, et see töötab.

Tahan kindla peale välja minna. Aga mis on siin maailmas kindlat?

Mitte miskit ja me tegelikult ei tea, mis töötab ja mis mitte, sest kõik on pidevas muutuses.

 

Mis tuleb, see tuleb. Usaldan ja võtan vastu! Tõde selgub hiljem.

 

On siiski üks autoriteet, kes teab väga hästi, mis minu jaoks töötab, mis mind teenib. See on minu kõrgem olemus. Hakkasin aru saama, et ma olen jätnud meeletu ressursi kasutamata – ma arutan asju väljaspool end, selle asemel, et kasuta oma kõrgemat mina juhatuse küsimiseks. Ta ju hoiab käes minu kõrgemat plaani.

Siin oli vaja teha üks mõttemuudatus – nimelt oli kõrgem mina minu tavateadvuse jaoks siiski natuke hoomamatu mõiste, et tema abi igapäevaelu küsimustes kasutada. Kui ma hakkasin teda vaatama kui enda tuleviku mina, siis hakkas asi rohkem lihtsustuma.

Vaata seda asja nii – oletame, et sinu tänasel minal on võimalus anda nõu sinu minale, kes elas ajas täpselt 10 aastat tagasi. Mis sa arvad, kas tal on anda mõned kasulikud nõuanded, arvestades mida ta on need 10 aastat läbi teinud?

Või veel parem – tõmba see aeg veel pikemaks. Kuidas oleks, kui annaks sulle nõu 100 aastat elanud kõrgem mina? Või hoopis 1 000 aastat, isegi 10 000 aastat …. ? Lausa 1 miljon aastat?

 

Võta täielik vastutus oma elu loomise eest.

 

Piirangud on vaid meie peas. Aeg ja ruum on meie teadvuse looming, selleks, et me saaks kogeda füüsilist reaalsust olemasoleval kujul. Kosmilises mõistes aega ei eksisteeri.

Küsi küsimusi ja ära hakka oma ISEga küsimustele vastama. See osa sinust, mis lõi probleemid ja ei saa neid lahendada. Lahendusi näha aitab sinu kõrgem ja sügavam osa. Usalda, et ta vastab. Ta kindlasti teeb seda ja teeb seda viisil, mis sind üllatab, vahel ka ehmatab. Tal on lihtsalt vaja mööda pääseda sinu harjumusmustritest – üllatada sind.

Tema suurim soov on see, et see sinu ISE kasvab, avardub ja saab enda täiusest teadlikuks. Ta teeb selleks kõik.

Leia ta endas. Suhtle temaga. Loo suhe temaga.

Mina kutsun teda lihtsalt Kõrgemaks Minaks ja ei piira teda ajaga. Ta on valgustunud osa minust. See, mis elab puhtas jumalikus ühtsusteadvuses. Minu algolemus.

4. NEVER SAY NEVER – ära iial ütle iial

Kõik, mille kohta ma olen öelnud, et ma ei tee seda iialgi, on juhtunud. Eriti lühikeseks on see ajavärav läinud viimasel aastal – märkan, et kui olen milleski kohe nii veendunud, siis väga kiiresti avastan end olukorrast kus mul tuleb teha seda, mida arvasin, et kunagi ei tee. Eriti huvitav on see, et eranditult on see mind sügavalt teeninud ja olnud väga suureks kingituseks.

 

Sa oled lõputu, piiritu olend.

 

Siinkohal tuleb nentida, et kasulik on lubada endal neid asju välja öelda, kuid sellesse suhtuda tuleks huumoriga. Üldse on endasse kasulik suhtuda kaastunde ja huumoriga.

Ja siis kui ilmneb soodne olukord, mille kohta sa oled kuulnud end ütlemas, et ei tee kunagi või mida sa iga hinna eest väldid, siis lihtsalt tee seda!

5. MISKI EI OLE SEE, MILLENA TA PAISTAB (USALDAN JA VÕTAN VASTU)

Me anname liiga palju hinnanguid olukordadele ja situatsioonidele meie eludes, tegelikult mõistmata, et need väikesed ja suuremad ebamugavused on vajalikud.

ISE seda ei tea, aga Sinu Kõrgem Mina teab. ISE ei näe suurt pilti, ISE fookus on pisidetailidel. Aga ISE annab hinnanguid ja võitleb selle vastu, mida ta ei mõista ja millest aru ei saa. Ta ei hakkagi kunagi aru saama, lihtsalt lõpeta võitlus.

Mis tuleb, see tuleb. Usaldan ja võtan vastu! Tõde selgub hiljem.

 

Kõik on kinni meie peades, me loome kogu oma kogemuse ise – oma mõtete, tunnete, käitumuste ja harjumustega. Kui soovid midagi muuta, hakka märkama oma korduvmustreid ja muuda neid.

 

Eelmise aasta algul olin ma üsna suures tühjuses, arusaamatuses kuhu elu mind juhtimas on. Ma ei saanud hästi aru kogemusest, mis mulle 2017 aasta tõi, püüdsin usaldada ja näha selles positiivset, kuid pean tõdema, et põlesin sisemiselt üksjagu. Asjatult, lihtsalt kuulasin liigselt oma mõtteid ja põlesin tunnetes, mida mõttemustrid tekitasid. 

See kõik oli ettevalmistus, mis nüüd 2019 aasta alguses tundub väga vajaliku ja loogilise kogemusena. Ma ei saaks olla siin, kui ma poleks seda eelnevat läbi teinud.

Ja see, kus ma täna sisemiselt olen, on valgusaasta kaugusel sellest, kus ma olin aasta tagasi.

Lihtsalt usalda ja tea, et kõik Sinu elus täna on põhjusega, see on siin selleks, et sind teenida ja aidata sul kasvada. Vaatamata sellele, et sa ei pruugi sellest ise aru saada.

Mulle meenub sellega Rumi luuletus, olen sellest aastast veel õppinud, et kui miski järsku meenub, on sellel oma koht. Seega otsisin selle välja ja tõlkisin, et sinugagi siin jagada.

 

Minu keha viinamarjad saavad veiniks
alles siis, kui veinitegija mind puruks sõtkub.
Usaldan oma keha nagu viinamarjad iseend tema sõtkumisele.
Vaid nii mu sisim süda saab tõeliselt kiirata ja tantsida rõõmus.
Vaatamata, et viinamarjad nutavad ja karjuvad,
“Ma ei suuda enam kannatada kübetki ängistust ega julmust!”.

Trampija pistab tüki puuvilja kõrva ja ütleb:
“See olen mina, kes on selle töö Meister
ja ma ei tööta ignorantsuses.
Sa võid mind eitada kui soovid,
Sul on selleks kõik põhjused,
kuid siis kui oled saavutanud täiuse läbi minu Kire,
Ei saa sul iial küllalt minu nime ülistamisest.”

– Rumi

 

Suur aitäh Sulle, neile eelnevatele aastatele! Trampisid mind ikka hästi! Oli valus ja kohati väga hirmus, aga hakkan aru saama, milleks see kõik hea on olnud.

Tere tulemast 2019, uus tundmatu seiklus! Kõhe, aga põnev. 

 

Tee neid asju järjest rohkem, mis oled sina. Tee neid igapäevaselt ja neid hakkab su päevades järjest enam olema.

 

Kuna sai välja toodud eelmise aasta 5 õpptundi, siis võiks ka nende põhjal teha muutusi. Tean, et miski ei tööta muutuste puhul paremini, kui enda panemine olukorda, kus ma ei saa seda mitte teha. Seega ma siis avalikult panen nüüd end sellesse olukorda.

Esimene asi, mida ma lubasin teha, on rohkem kirjutada.

Ma pean ausalt tunnistama, et kui ma 2017 aastal kirjutasin üksjagu ja vaatamata sellele, et sain väga head tagasisidet, siis 2018 ma ei kirjutanud peaaegu üldse. Isegi vaatamata sellele, et ma kirjutamist nii meeletult naudin. Võiks isegi öelda, et see on mulle eluliselt oluline – kui miski tahab sinust välja tulla ja sa ei lase sel juhtuda, siis hakkab see sind sisemiselt sööma. Kui looming tahab välja tulla, siis tuleb talle selleks ruumi teha.

Niisiis hakkan kirjutama ja jagama seda ka sinuga.

Nagu näed, on see kiri juba üsna pikk, looming voolab. Ma kirjutan Sulle järgnevatel päevadel iga päev ühest oma uutest harjumusest, mida kavatsen 2019 aastal oma ellu juurutada. Ma usun, et nii mõnigi neist saab ka sulle inspiratsiooniks.

Kavatsen ka ülejäänud aasta sind kursis hoida sellega, mismoodi need uued harjumused muudavad minu igapäevaelu. Nii aitan mina sind ja sina mind – nagu ma nentisin, olles end tundma õppinud, olen märganud, et selleks, et muuta oma harjumusi, on mul vaja panna end väljapääsmatutesse olukordadesse. Minu ISE on lihtsalt laisk kui lohe. Seega andes sulle see lubadus, ei saa ma loodetavasti viilida.

 

Nüüd ei jää üle muud, kui sukelduda suurde seiklusse ja usaldada, et see viib meid sinna kuhu hing ihkab minna.

 

Vaata ka millised elu väestavaid sündmusi meil uuel hooajal tulemas on. Selleks kliki SIIA.

Imelist uue aasta lahtirullumist sulle!